Peptidy – nový zázrak v kozmetike?

Peptidy sú relatívne nový pojem a doteraz nie sú celkom bežná vec na poličke v našich kúpeľniach.

Ak ste už vo veku prvých či „ďalších“ vrások, zrejme toto budú pre vás celkom užitočné informácie, čím doplniť a ako „vyšperkovať“ svoju starostlivosť o pleť v domácich podmienkach.

Z chemického hľadiska ide o krátke reťazce aminokyselín, ktoré vytvárajú v našej koži proteíny, potrebné ako stavebné prvky všetkých vrstiev pokožky. Starajú sa o jej textúru, silu a odolnosť. Samozrejme s vekom ako pleť starne, množstvo peptidov, kolagénových, elastínových vláken postupne klesá, čím pokožka stráca pevnosť, pružnosť, jas a tvoria sa jemné aj hlbšie vrásky. Vtedy je dôležité, začať vysielať signály kožným bunkám, ako sa obnoviť, regenerovať a začať produkovať nový kolagén v našej pleti. Pri topickej aplikácii majú peptidy funkciu nosiča, ktorý spúšťa bunkové procesy v koži: zvnútra ju revitalizuje, stimuluje metabolizmus elastínových vlákien a zároveň udržuje potrebnú vlhkosť. Keďže peptidy spôsobujú uvoľnenie tvárového svalstva a minimalizovanie vrások, nazývajú sa preto aj „bunkový lifting“, pričom účinok sa pri pravidelnom a dlhodobom používaní vyrovná aj účinkom botoxu.

Najvýznamnejšie benefity peptidov:

– redukcia vrások

– posilnenie ochrannej bariéry kože

– zlepšenie hydratácie a zadržiavanie vlhkosti v pleti

– stimulácia produkcie kolagénu

– protizápalové účinky

– spevnenie pokožky

– zjemnenie pleti

– obnovenie narušených častí kože, čím ju zvnútra liečia

Peptidy sú samé o sebe skvelé, ale ešte lepšie je ich kombinovať s vhodným krémom a sérom. Stávajú sa tak trojitou zbraňou proti starnutiu vašej pleti.
Urobte si preto priestor na produkt s obsahom peptidov vo vašej kúpeľni a získate tak ďalšiu výhodu pri starostlivosti o krásu a zdravie vašej pleti.

Šamanka vám s hrdosťou prináša jedinečné prírodné peptidy novej nemeckej high-tech značky Rosenreich, ktoré sa získavajú biotechnologicky vo forme prírodného izolátu. Zjednodušene povedané, ich výroba je podobná fermentácii.

Štruktúrne peptidy sú súčasťou dvoch produktov Rosenreich: Spevňujúceho očného krému a Vyrovnávacieho gélového krému.

Najexkluzívnejším zázračným produktom je však koncentrovaný Peptid proti starnutiu pleti, ktorý má efektívne a rýchle výsledky potvrdené vedeckou štúdiou už po týždni pravidelného používania. Pri vonkajšej aplikácii na pokožku sa tak stáva bezpečnou a tou najúčinnejšou alternatívou k injekčnému, podkožnému používaniu botoxových prípravkov.

Všetky prípravky na báze peptidov odporúčame používať pravidelne ráno aj večer, nanesením na vyčistenú pleť. Môžu sa kombinovať so všetkými ďalšími produktami dennej aj nočnej starostlivosti
o pleť.

 

 

Ďaľšie články